2016-10-20 23:30:19
Φωτογραφία για Κακός ο ΠΑΟΚ, έχασε με κάτω τα χέρια
Πολύ κακή εμφάνιση και ήττα για τον ΠΑΟΚ. Ο «δικέφαλος» του Βορρά ηττήθηκε 2-0 από την Κάραμπαγκ στο Μπακού, με την ομάδα του Ίλια Ίβιτς να είναι ουσιαστικά ακίνδυνη επιθετικά και να μην δημιουργεί ευκαιρίες μπροστά από την εστία των Αζέρων. Ισοβαθμούς στους τέσσερις βαθμούς οι δύο ομάδες. Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν καλύτερα το παιχνίδι, θέλοντας να αιφνιδιάσουν  τον ΠΑΟΚ και λίγο έλειψαν να σκοράρουν, όταν στο 19’ το σουτ του Εντλούβου τράνταξε το δοκάρι του Γλύκου. Οι παίκτες του «δικεφάλου» αντέδρασαν άμεσα  και τέσσερα λεπτά αργότερα άγγιξαν το γκολ, αλλά το εντυπωσιακό ψαλίδι το απέκρουσε δύσκολα ο τερματοφύλακας της Κάραμπαγκ.

Ο ρυθμός του αγώνα ήταν κακός με τις δύο ομάδες να κάνουν πολλά λάθη στη μεσαία γραμμή. Οι Άζεροι ήταν πιο κινητικοί μέχρι τη λήξη του ημιχρόνου, αλλά στο 40΄ο Τζαλμά Κάμπος είδε το έξυπνο σουτ του να περνάει λίγο άουτ. Στο δεύτερο μέρος, είχαμε την επανάληψη του πρώτου, με τους γηπεδούχους να δείχνουν πιο ορεξάτοι και τον ΠΑΟΚ να μην μπορεί να δημιουργήσει. Την αδράνεια αυτή, την πλήρωσε η ομάδα του Ίβιτς στο 56, όταν ο Κιντάνα με κοντινό πλασέ νίκησε τον Γλύκο. Το γκολ των Αζέρων αφύπνισε κάπως τους παίκτες του δικεφάλου, ωστόσο δεν μπορούσαν να διασπάσουν την άμυνα των γηπεδούχων. Στην προσπάθεια να φέρει το ματς στα ίσια ο ΠΑΟΚ, η Κάραμπαγκ «χτύπησε» στην αντεπίθεση και έκανε το 2-0 με τον Αμιργκουλίεφ, όπου ήταν και το τελικό σκορ.