2016-11-22 22:53:20
Φωτογραφία για ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ματς στο Ντόρτμουντ με επτά γκολ σε 22 λεπτά! [videos]
Δεν υπάρχει αυτή η ματσάρα που βλέπουμε στο «Signal Iduna Park». Η Ντόρτμουντ προηγείται της Λέγκια με 5-2, με τις δύο ομάδες να σκοράρουν τα επτά τέρματα σε 22 λεπτά Τι ματσάρα βλέπουμε! Ντόρτμουντ και Λέγκια Βαρσοβίας έχουν πετύχει επτά γκολ (5-2) συνολικά στο 32’, με τα τέρματα να μπαίνουν σε 22 λεπτά! Ας τα πάρουμε, όμως, από την αρχή…

Η Λέγκια έκανε το… λάθος να προηγηθεί στο «Signal Iduna Park»! Οι Πολωνοί σκόραραν στο 10’ ένα εξαιρετικό γκολ με τον Πριγιόβιτς αλλά η… δαιμονισμένη Ντόρτμουντ έκανε τρομερή ανατροπή, πετυχαίνοντας τρία τέρματα σε τρία λεπτά (3-1) με τον Οκαζάκι να σκοράρει δις και τον Σαχίν να βάζει και αυτός ένα.

Λίγο αργότερα, βέβαια, ο Πριγιόβιτς σκόραρε ξανά για τους φιλοξενούμενους και έκανε το 3-2. Ο ρυθμός ήταν καταιγιστικός και η Ντόρτμουντ σκόραρε ακόμη ένα τέρμα με τον Ντεμπελέ, αφού είχε προηγηθεί δοκάρι της Λέγκια. Κι όμως, δεν τελείωσε κάτι εκεί. Στο 32ο λεπτό, η Μπορούσια σκόραρε ξανά, αυτή τη φορά με τον Ρόις!

Το 0-1 γκολ της Λέγκια

Το 1-1 της Ντόρτμουντ

Quelle passe absolument SUBLIME d'Ousmane Dembélé ! Une beauté, une merveille, un éclair de génie ! #BVBLEG pic.twitter.com/mwTtKomMwC