2016-11-27 18:48:51
Φωτογραφία για Κάνει και ο Ολυμπιακός γκέλες
Ο Ολυμπιακός δεν κατάφερε να διασπάσει την διπλή ζώνη άμυνας της Κέρκυρας και έμεινε στο 0-0 με τους Φαίακες. Οι «ερυθρόλευκοι» είχαν την κατοχή της μπάλας σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού, αλλά δεν κατάφεραν να εκμεταλλευτούν τις ευκαιρίες που δημιούργησαν στο δεύτερο μέρος. Η ομάδα του Πάουλο Μπέντο δεν είχε ρυθμό, γεγονός φυσικά που οφείλεται εν πολλοίς και στη διακοπή του πρωταθλήματος. Οι πρωταθλητές Ελλάδας στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων έχασαν τεράστια ευκαιρία να πάρουν τη νίκη, όταν το πολύ δυνατό σουτ του Κώστα Φορτούνη έφυγε δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Κουτζαβασίλη. Ο Ολυμπιακός, μετά το πέρας της 12ης αγωνιστικής, έχει 22 βαθμούς σε 9 αγώνες και οδηγεί την κούρσα του πρωταθλήματος.