2020-03-05 00:37:04
Φωτογραφία για Ψυχάρα ο ΠΑΟΚ, κουρασμένος ο Ολυμπιακός
Αυτοκτόνησε... ο Ολυμπιακός στην Τούμπα καθώς προηγήθηκε με 0-2 όμως ο ΠΑΟΚ με ανατροπή έφτασε στο 3-2 στον πρώτο ημιτελικό του Κυπέλλου, με τις δυο ομάδες να αφήνουν ανοιχτούς λογαριασμούς για τη ρεβάνς στο Καραϊσκάκη. Το κακό για τον Ολυμπιακό είναι πως φάνηκε σε τεράστιο βαθμό η συσσωρευμένη κόπωση πολλών ποδοσφαιριστών στο δεύτερο ημίχρονο,

κάτι που σαφέστατα θα πρέπει να κοιτάξει ο Πέδρο Μαρτίνς στη συνέχεια καθώς από τώρα και μέχρι τη λήξη της σεζόν κάθε αγώνας είναι... φωτιά και μετράει πολύ στη ζυγαριά. Ο Ολυμπιακός μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και με τον Χασάν στο 3' και αυτογκόλ στο 8' του Ελ Καντουρί σκόρπισε... πανικό στην Τούμπα, όμως αντί οι ερυθρόλευκοι να διαχειριστούν αυτό το γρήγορο 0-2 δέχτηκαν δύο γκολ από Πέλκα στο 10' και Μίσιτς στο 12' και το ματς ήρθε στα ίσα μέσα σε ένα δίλεπτο. Το τρίτο γκολ των γηπεδοϋχων ήρθε από την άσπρη βούλα στο 69' από τον Πέλκα μετά από χέρι-πέναλτι του Σεμέντο. Οι Θεσσαλονικείς έμειναν με παίκτη λιγότερο στο 84' καθώς ο Γιαννούλης αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη για σκληρό φάουλ στον Ραντζελοβιτς. Μοιραίος για τον Ολυμπιακό ο Σισέ ο οποίος έχασε τρεις τεράστιες ευκαιρίες για να σκοράρει τόσο στο πρώτο όσο και στο δεύτερο ημίχρονο.