2023-09-03 23:02:34
Φωτογραφία για Έμφραγμα στο 95 για τον ΠΑΟΚ

Ο ΠΑΟΚ τα βρήκε δύσκολα απέναντι στον ΟΦΗ στην Κρήτη, δεν κατάφερε να φτάσει στο δρόμο προς τα αντίπαλα δίχτυα, ενώ στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων ήρθε το “σοκ” με τον γκολ του Αμπάντα για να γράψει το 1-0 που ήταν και το τελικό σκορ. Στο 10’ ο Μεγιάδο με συρτό σουτ έστειλε την μπάλα λίγο άουτ, εκεί όπου κατέληξε και η κεφαλιά του Μπράντον στο 13’. Στο 14’ ο Μπάκιτς με νέο σουτ ανάγκασε τον Κοτάρσκι σε επέμβαση με διπλή προσπάθεια, ενώ στο 16’ το δυνατό τελείωμα του Αντρίγια κόντραρε λίγο και έφυγε κόρνερ. Στο 59’ ήταν η σειρά του Κωνσταντέλια να απειλήσει με σουτ, πριν έρθει η ώρα των αλλαγών για τον Λουτσέσκου που έριξε στο ματς του Σαμάτα, Μεϊτέ και Μπάμπα. Ο ΠΑΟΚ πίεσε, στο 92’ ένα σουτ του Αντρίγια μπλόκαρε ο Χρηστογεώργος, ενώ στο 94’ η απευθείας εκτέλεση φάουλ του Βιεϊρίνια από εξαιρετική θέση έφυγε άουτ. Τελικά ο ΟΦΗ ήταν αυτός που βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα στο 95’. Ο Αμπάντα από πλάγια θέση κέρδισε τον Κοτάρσκι γράφοντας το 1-0 που ήταν και το τελικό σκορ.