2022-01-18 20:00:04
Φωτογραφία για Με Ελ Αραμπί και Τικίνιο μαζί ο Ολυμπιακός δεν σκοράρει

Σύμπτωση ή κάτι φταίει; Όπως και να ‘χει, πέρασε για τον Ολυμπιακό άλλο ένα παιχνίδι που έπαιξαν μαζί για... ώρα οι δύο επιθετικοί του και γκολ δεν βρήκε! Στην πρεμιέρα με τον Ατρόμητο, στο Καραϊσκάκη, ο Ολυμπιακός ξεκίνησε με 4-4-2 και γκολ δεν βρήκε. Όπως και με τον Παναθηναϊκό στον Πειραιά, ανεξάρτητα με το ότι εκεί ο Ελ Αραμπί αναλώθηκε περισσότερο στα άκρα!

Με τον Απόλλωνα Σμύρνης, στη Ριζούπολη, ο Τικίνιο πέρασε στο ημίχρονο (αντί του Μαντί Καμαρά), ο Ολυμπιακός έπαιξε με δύο φορ μπροστά για 45 λεπτά, αλλά και πάλι γκολ δεν βρήκε. Όπως και με τον Παναθηναϊκό στη Λεωφόρο. Ο Ελ Αραμπί πέρασε στο ημίχρονο αντί του Ρόνι Λόπες και ο Ολυμπιακός δεν βρήκε γκολ. Βασικά, αυτό ήταν το χειρότερο παιχνίδι της ομάδας, δεν απείλησε σχεδόν σε κανένα σημείο του αγώνα. Όπως και να ‘χει, τη λύση καλείται να τη βρει ο ίδιος ο Πέδρο Μαρτίνς. Τη λύση καλούνται να τη βρουν όλοι μαζί στον Ολυμπιακό. Ανησυχητικό ή όχι, ότι με Ελ Αραμπί και Τικίνιο μαζί, για αρκετή ώρα, ο Ολυμπιακός δυσκολεύεται να σκοράρει ή δεν σκοράρει, είναι γεγονός. Για την ιστορία, το μοναδικό παιχνίδι που έπαιξαν και οι δύο και σκόραραν και οι δύο ήταν με τον Παναιτωλικό, στο Αγρίνιο, στον πρώτο γύρο, στη νίκη του Ολυμπιακού με 2-1.

Πηγή: gavros.gr