2022-10-22 21:36:29
Φωτογραφία για Επέστρεψε στις νίκες ο Ολυμπιακός

Επιστροφή στις νίκες για τον Ολυμπιακό στη Super League μετά την εντός έδρας ήττα από τον ΠΑΟΚ, με τους ερυθρόλευκους να περνάνε από το Αγρίνιο επικρατώντας με 0-2 του Παναιτωλικού χάρη σε τέρματα των Μπιέλ και Βαλμπουενά στο δεύτερο ημίχρονο. Οι Πειραιώτες έλεγξαν το ματς από την αρχή ως το τέλος απέναντι σε έναν αντίπαλο που δεν μπορούσε να αλλάξει δεύτερη πάσα και μπορεί στο πρώτο ημίχρονο να μην έκαναν τίποτα ιδιαίτερο μπροστά -μια φάση με διαμαρτυρίες για πέναλτι στον Ρέαμπτσιουκ- όμως στο δεύτερο βρήκαν νωρίς το γκολ με τον Μπιέλ στο 50' και "κλείδωσαν" το διπλό με τον Βαλμπουενά στο 82'. Μια απαραίτητη νίκη, χωρίς να δείξει τίποτα ιδιαίτερο ο Ολυμπιακός αν και είχε απέναντί του μια ομάδα-τραγωδία, με ένα τρίποντο που μακάρι να αποδειχθεί αφετηρία για σερί νικών στο πρωτάθλημα που τόσο πολύ έχουν ανάγκη οι ερυθρόλευκοι.