2024-03-08 21:05:07
![Φωτογραφία για Το ολυμπιακό άθλημα της ξιφασκίας](https://www.newsnowgr.com/static/gfx/nn315x236.gif)
Πραγματοποιήθηκε σήμερα, στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του σχολείου μας, η παρουσίαση του ολυμπιακού αθλήματος της ξιφασκίας. Καλεσμένος του γυμναστή μας, κ. Γιώργου Χασιώτη, ήταν ο προπονητής της ομάδας ξιφασκίας του Ολυμπιακού, κ. Γιώργος Τσουρούτας, ο οποίος μας έφερε σε επαφή με το, όχι και τόσο διαδεδομένο, ολυμπιακό άθλημα της αγωνιστικής σπάθης, με τη συνδρομή του συμμαθητή μας, Πάνου Φ., ο οποίος είναι αθλητής του συγκεκριμένου αθλήματος. Δείτε ή κατεβάστε φωτογραφίες και βίντεο από τη δράση, με ένα απλό "Κλικ στη μάθηση" στην παραπάνω εικόνα klikstimathisi
ΜΟΙΡΑΣΤΕΙΤΕ
ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ
ΣΧΟΛΙΑΣΤΕ