2012-07-18 21:50:56
Φωτογραφία για ΠΑΟΚ για να χαμογελάς!
Πραγματοποιώντας την καλύτερη εμφάνιση του, ο ΠΑΟΚ παίζοντας ωραίο ποδόσφαιρο κυρίως στο πρώτο μέρος και χωρίς τους διεθνείς και τον Γκαρσία, κέρδισε με 4-1 την Τσβόλε που φέτος επέστρεψε στην πρώτη κατηγορία του ολλανδικού πρωταθλήματος. Ο Δικέφαλος ξεκίνησε την αναμέτρηση με σύστημα 4-4-2 και με την εξής ενδεκάδα: Κρέσιτς, Λίνο, Ετό, Κατσικάς, Κουμάλο, Λάζαρ, Κάτσε, Γεωργιάδης, Ρομπέρτ, Αθανασιάδης και Γιάννου.

Ο ΠΑΟΚ από τα πρώτα λεπτά κυριάρχησε στο ματς και είχε μέχρι το 10’ δυο καλές ευκαιρίες με τους Λίνο και Αθανασιάδη. Στο 22’ η μπάλα σταμάτησε στο κάθετο δοκάρι μετά από σουτ του Λίνο αλλά στο 26’ ήρθε το 1-0 με ωραία ενέργεια του Ρομπέρτ. Στο 35’ είχαμε το 2-0 με τον Γιάννου ενώ πριν συμπληρωθεί το πρώτο μέρος ο Λίνο με απευθείας εκτέλεση φάουλ έκανε το 3-0 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου. Ο Δώνης όπως συνηθίζει έκανε αλλαγές με την έναρξη του δευτέρου μέρους όπου μόλις στο 49’ είχαμε το 4-0 με ωραία κεφαλιά του Αθανασιάδη. Σταδιακά και μέχρι το 69’ είχαμε αλλαγές με τον Δώνη να αλλάζει όλη την ενδεκάδα.  Ανάμεσα σε αυτές και ο Μπαρνς που όμως δεν έδειξε κάτι σπουδαίο και την Πέμπτη αναχωρεί περιμένοντας την απάντηση του Δικεφάλου που όμως θ είναι αρνητική. Η Τσβόλε πέτυχε το γκολ της τιμής στο 66’ με τον Ικιλίλου ενώ στο 77’΄είχε και οριζόντιο δοκάρι. Η σύνθεση του ΠΑΟΚ:  Κρέσιτς (67' Γιακουμής), Λίνο (60' Παναγιωτούδης), Ετό (60' Κωνσταντινίδης), Κατσικάς (46΄ Στάμου), Κουμαλό (46΄ Ιντζίδης), Λάζαρ (46' Τσανδάρης), Κάτσε (46' Μπαρνς),