2012-08-13 20:00:04
Φωτογραφία για Σταμάτησε στα...οκτώ!
Εντυπωσιακά τα κορίτσια του ΠΑΟΚ έκαναν το δυο στα δυο στον όμιλο για το Champions League αφού διέσυραν με 8-0 την Σκόντο Ρίγα. Ο ΠΑΟΚ ήταν το αφεντικό από το πρώτο λεπτό της αναμέτρησης και πέτυχε από τέσσερα γκολ σε κάθε ημίχρονο. Μόλις στο 3΄ η Ντιμιτρίεβιτς άνοιξε τον λογαριασμό στο σκορ. Στο 29΄ η Αρβανιτάκη έκανε το 2-0 και τρία λεπτά αργότερα ήταν η σειρά της Παντελειάδου να σκοράρει και να γίνει το 3-0. Με το τέλος του ημιχρόνου ήρθε και το γκολ της Δημητρίου.

Ο ΠΑΟΚ δεν κατέβασε ρυθμούς και η Παντελειάδου στο 60’  έκανε το 5-0 πετυχαίνοντας το 3οτης γκολ στην διοργάνωση. Δεύτερο προσωπικό και για την Ντιμιτρίεβιτς και 6-0 στο 69’. Η Γέλενα πέτυχε χατ τρικ στο 77’ κάνοντας το 7-0 και στο 87’  σκόραρε για τέταρτη φορά κάνοντας το 8-0 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα. Πλέον ο ΠΑΟΚ ισοβαθμεί στην πρώτη θέση του ομίλου με την ΜΤΚ που κέρδισε την ομάδα των Σκοπίων με 5-0. Ο «τελικός» θα διεξαχθεί την Πέμπτη το απόγευμα. Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: ΠΑΟΚ: Χαραλαμπίδου (46' Παπακωνσταντίνου), Βλασιάδου, Μουρατίδου Ε., Αρβανιτάκη, Δημητρίου, Αδαμάκη, Χατζηγιαννίδου, Μουρατίδου Μ. (63' Σπύρου), Ντιμιτρίεβιτς, Παντελειάδου, Βαρδαλή