2012-03-18 15:07:31
Φωτογραφία για Λύτρωση για Λεβάντε στις καθυστερήσεις
Με τέρμα του Σουάρεζ στις καθυστερήσεις, η Λεβάντε πήρε την τοπική μονομαχία με τη Βιγιαρεάλ επικρατώντας 1-0 Στην 4η θέση του ισπανικού πρωταθλήματος επέστρεψε η Λεβάντε, η οποία στα τελευταία λεπτά απέναντι στη Βιγιαρεάλ, κατάφερε να πετύχει το γκολ της νίκης και να επικρατήσει 1-0.

Όλα έδειχναν, πως το τοπικό ντέρμπι της Βαλένθια θα έληγε χωρίς τέρματα και νικητή, ωστόσο μία εκτέλεση φάουλ του Τσάβι Τόρες στο 91’ μετά την αποβολή του Μαρτσένα, έστειλε την μπάλα στο δοκάρι, με τον Σουάρεζ προ κενής εστίας να πετυχαίνει το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης.

ΛΕΒΑΝΤΕ: Μουνούα, Χάβι Βέντα, Μπαγιεστέρος, Καμπράλ, Χουανφράν, Τσάβι Τόρες, Ιμπόρα (72’ Φαρινός), Βάλντο, Μπαρκέρο (67’ Ρουμπέν Σουάρεζ), Γκεζάλ (82’ Ελ Ζαρ), Κονέ

ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ: Ντιέγκο Λόπεζ, Μάριο, Μουσάκιο, Ζαπάτα, Χοάν Οριόλ, Μάρκος Σένα, Μπρούνο, Νιλμάρ (89’ Καμούνιας), Μαρτινούτσιο (79’ Χέρμαν Πέρεζ), Καστελάνι (71’ Μαρτσένα), Μάρκο Ρουμπέν