2012-11-09 11:18:07
Φωτογραφία για ΕΤΣΙ ΤΗΝ ΔΙΕΛΥΣΕ ΤΗ ΜΟΣΧΑ! *VIDEOS*
Η Μπαρτσελόνα επικράτησε 60-81 της ΤΣΣΚΑ μέσα στη Μόσχα για την πέμπτη αγωνιστική της κανονικής διάρκειας της Ευρωλίγκας, όπως ήδη σας έχουμε ενημερώσει (δείτε το σχετικό θέμα με λεπτομέρειες του αγώνα ΕΔΩ), με τη διοργανώτρια αρχή να ξεχωρίζει από τα παιχνίδια της Πέμπτης (8/11) το επιμέρους σκορ (17-4) των «μπλαουγκράνα» στο τρίτο δεκάλεπτο.

Οι δύο ομάδες βρίσκονταν κοντά στο σκορ μέχρι το 44-46 περίπου 6 λεπτά πριν λήξει η τρίτη περίοδος (48-63), με τους "μπλαουγκράνα" να παίρνουν κυριολεκτικά... «φωτιά» από εκείνο το σημείο και μετά και να «χτίζουν» τη διαφορά που διατήρησαν μέχρι το τέλος για να πάρουν μεγάλη νίκη.

Πρωταγωνιστές για τους Καταλανούς οι Χουάν Κάρλος Ναβάρο, Μαρσελίνιο Χουέρτας και Εράζεμ Λόρμπεκ.