2012-11-28 20:48:14
Φωτογραφία για ΠΑΛΕΨΕ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ... ΓΙΟΥΓΚ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 10-8
Ο Ολυμπιακός άργησε πολύ να μπει στο ματς «πληρώνοντας» το κακό ξεκίνημα στο Ντουμπρόβνικ, καθώς ηττήθηκε από τη Γιουγκ με 10-8 για την 5η αγωνιστική του Β' Ομίλου του Τσάμπιονς Λιγκ.

Στο ντέρμπι κορυφής του γκρουπ, οι ερυθρόλευκοι έφτασαν πολύ κοντά στην μεγάλη ανατροπή στην Κροατία, δεν είχαν όμως αρκετό χρόνο. Εκτός πισίνας στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης οι Πειραιώτες έδωσαν την ευκαιρία στη Γιουγκ να πάρει τον έλεγχο και να προηγηθεί με 4-1, 6-2 και 7-3 στο ημίχρονο.

Έχει κρύο; Καιρός για...καλοριφέρ με χαμηλή κατανάλωση!

Στην επανάληψη ο ρυθμός του παιχνιδιού άλλαξε, οι παίκτες του Θοδωρή Βλάχου ανέβασαν αισθητά την απόδοσή τους και μείωσαν στην τελευταία περίοδο σε 8-7, όμως δύο τέρματα από τον Μπούσλιε έβαλε τέλος στις όποιες ελπίδες της ελληνικής ομάδας, που δεν είχε τον τίτλο του φαβορί, έδειξε όμως ότι θα μπορούσε να φύγει με ένα θετικό αποτέλεσμα.

Τα οκτάλεπτα: 4-1, 3-2, 1-2, 2-3.

Γιουγκ: Αζεβέντο 2, Μπούσλιε 2, Γιόκοβιτς 2, Βράνιες 1, Μπόσκοβιτς 1, Μάρκοβιτς 1, Ντόμπουντ 1.

Ολυμπιακός: Μουρίκης 2, Φουντούλης 2, Δελακάς 1, Καπότσης 1, Ποντικέας 1, Μάλιαρακ 1.

Σαν να κάνει κρύο; Ηλεκτρικές σόμπες από 20€ εδώ!
VPRC: Προβάδισμα ΣΥΡΙΖΑ με 31,5%