2012-12-07 00:05:13
Φωτογραφία για Άλμπα Βερολίνου-Μάλαγα 63-74
Συνέχεια στην εξαιρετική της πορεία στην Ευρωλίγκα έδωσε η Μάλαγα, η οποία νίκησε στην Γερμανία την Άλμπα Βερολίνου με 74-63.

Ακόμα μία νίκη πήρε η Μάλαγα, η οποία πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση κόντρα στην Άλμπα Βερολίνου στη Γερμανία, παίρνοντας τη νίκη με 74-63.

Οι παίκτες του Γιάσμιν Ρέπεσα μετά το πρώτο κακό πρώτο δεκάλεπτο έλεγξαν τον ρυθμό της αναμέτρησης και έφτασαν στο θετικό αποτέλεσμα.

Οι Γερμανοί με τη βοήθεια του κόσμου τους κατάφεραν να ελέγξουν τον ρυθμό της αναμέτρησης και να βρεθούν στο πρώτο δεκάλεπτο μπροστά στο σκορ με 18-14. Στη συνέχεια, όμως οι Ισπανοί θα ανεβάσουν την απόδοση τους και θα καταφέρουν να ισορροπήσουν το παιχνίδι. Με αυτόν τον τρόπο το ημίχρονο θα βρει τη Μάλαγα με προβάδισμα ενός πόντους απέναντι στην Άλμπα (35-36).

Οι φιλοξενούμενοι όχι μόνο θα διατηρήσουν το προβάδισμα τους, αλλά θα φροντίσουν να αυξήσουν και την διαφορά απέναντι στους Γερμανούς, με αποτέλεσμα το τρίτο δεκάλεπτο να κλείσει στο +8 για τους παίκτες του Γιάσμιν Ρέπεσα (51-59). Με αυτόν τον τρόπο η Μάλαγα θα συνεχίσει την εξαιρετική της πορεία στην Ευρωλίγκα, σημειώνοντας την έβδομη νίκη της στην κορυφαία διασυλλογική διοργάνωση.

Τα δεκάλεπτα: 18-14, 35-36, 51-59, 63-74.

Άλμπα Βερολίνου (Ομπράντοβιτς): Αβντάλοβιτς 4, Σούλτζε 12(2), Φουλ, Μπάιαρς 11(1), Ντέντοβιτς 8, Μιράλες 7, Γουντ 4(1), Ιντμπίχι 11, Μάρλεϊ 6.

Μάλαγα (Ρέπεσα): Σίμον 8(1), Ουίλιαμς 16(4), Λίμα 6, Βιδάλ 5(1), Ουρτασούν 4, Κάλογουεϊ 7(1), Πέροβιτς 4, Γκιστ 9(2), Βάσκεθ, Ζόριτς 11, Ντράγκιτς 4.