2012-12-29 07:52:18
![Φωτογραφία για Κάλαντα από τη ΣΕΑΠ στη Μονάδα Φροντίδας Ηλικιωμένων Μητρ. Ναού Αγ. Μηνά Ηρακλείου](https://images.newsnowgr.com/31/317548/kalanta-apo-ti-seap-sti-monada-frontidas-ilikiomenon-mitr-naou-ag-mina-irakleiou-1-315x236.jpg)
Την Παρασκευή 28 Δεκεμβρίου 2012, επισκέφθηκαν τη Μονάδα Φροντίδας Ηλικιωμένων του Μητροπολιτικού Ναού Αγίου Μηνά Ηρακλείου, ο Ταξίαρχος της ΣΕΑΠ Γεώργιος Μαυρομανωλάκης, συνοδευόμενος από τον Στρατιωτικό Ιερέα Αντισυνταγματάρχη Νεκτάριο Μαρκάκη και από τον Ταγματάρχη Γ. Κοκοσάλη.
Κατά την επίσκεψη, έψαλλε τα κάλαντα και τραγούδησε παραδοσιακά τραγούδια η χορωδία της ΣΕΑΠ, η οποία σκόρπισε χαρά και εορταστικό κλίμα στην τρίτη ηλικία. Τη ΣΕΑΠ υποδέχθηκαν, ο προϊστάμενος του Μητροπολιτικού Ναού Πρωτοπρεσβύτερος Εμμανούηλ Σταυρουλάκης, ο Δντής της Μονάδος Φροντίδας Ηλικιωμένων κ. Μ. Παπαδημητρίου και ο Διάκνος Γεώργιος. Μετά το πέρας της εκδήλωσης, ο Ταξίαρχος ξεναγήθηκε στους χώρους του ιδρύματος και ενημερώθηκε για τον τρόπο λειτουργίας του.
kranos
Κατά την επίσκεψη, έψαλλε τα κάλαντα και τραγούδησε παραδοσιακά τραγούδια η χορωδία της ΣΕΑΠ, η οποία σκόρπισε χαρά και εορταστικό κλίμα στην τρίτη ηλικία. Τη ΣΕΑΠ υποδέχθηκαν, ο προϊστάμενος του Μητροπολιτικού Ναού Πρωτοπρεσβύτερος Εμμανούηλ Σταυρουλάκης, ο Δντής της Μονάδος Φροντίδας Ηλικιωμένων κ. Μ. Παπαδημητρίου και ο Διάκνος Γεώργιος. Μετά το πέρας της εκδήλωσης, ο Ταξίαρχος ξεναγήθηκε στους χώρους του ιδρύματος και ενημερώθηκε για τον τρόπο λειτουργίας του.
kranos
ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ
ΜΟΙΡΑΣΤΕΙΤΕ
ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ
ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΑΡΘΡΟ
Άμεση έναρξη ειρηνευτικής προσπάθειας στη Κεντροαφρικανική Δημοκρατία
ΣΧΟΛΙΑΣΤΕ