2013-02-15 23:31:01
Φωτογραφία για Βόλεϊ: Νίκησαν Ολυμπιακός και Κηφισιά
Ο Ολυμπιακός νίκησε τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης 3-1 σετ στο κλειστό γήπεδο του Ρέντη, σε αγώνα για την 18η αγωνιστική της Volleyleague.

Ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης πήρε το πρώτο σετ με 25-19, αλλά οι Ερυθρόλευκοι επικράτησαν σχετικά εύκολα στα επόμενα δύο, με 25-21 και 25-22.

Στο τέταρτο σετ, η ομάδα της Αλεξανδρούπολης, προηγήθηκε 8-6, 13-10 16-14 και 19-17, αλλά ο Ολυμπιακός με σερί

6-0 προηγήθηκε 23-19 και τέλειωσε το σετ με 25-21.

Με τη νίκη αυτή ο Ολυμπιακός εξασφάλισε την πρώτη θέση στην κανονική περίοδο, ενώ ήταν το πρώτο «τρίποντο», μετά από τρεις συνεχόμενες νίκες στο ται-μπρεκ.

Στο άλλο ματς, η Κηφισιά πέτυχε σημαντική νίκη στο κλειστό της Μίκρας επί του Ηρακλή με 3-0.

Τα σετ: 30-28,25-22,25-22.

Είναι η τρίτη νίκη της  Κηφισιάς  επί του Ηρακλή στη Θεσσαλονίκη, από την περίοδο 2007-2008, όταν ανέβηκε στην Α1.