2013-07-04 11:50:43
Φωτογραφία για Ο Σκόκο νίκησε τον Ροναλντίνιο (video)
Ένα σημαντικό βήμα για να φτάσει στον τελικό του Κόπα Λιμπερταδόρες έκανε τα ξημερώματα της Πέμπτης (ώρα Ελλάδας) η Νιούελς Ολντ Μπόις, καθώς νίκησε με 2-0 την Ατλέτικο Μινέιρο και απέκτησε προβάδισμα δυο τερμάτων ενόψει της ρεβάνς που θα γίνει στην Βραζιλία την άλλη βδομάδα (11/7).

Newell's Old Boys 2 - 0 Atlético Mineiro Copa... από kokoretsi

Και οι δυο ομάδες αγωνίστηκαν με όλα τους τα αστέρια στην αρχική ενδεκάδα, όμως η Νιούελς ήταν εκείνη που χαμογέλασε με δυο τέρματα στο δεύτερο ημίχρονο.

Το σκορ για την ομάδα του Ντανιέλ Μαρτίνο άνοιξε με κεφαλιά ο Μάξι Ροντρίγκες στο 62ο λεπτό της αναμέτρησης, το οποίο και πανηγύρισε έξαλλα, για να έρθει ο Νάτσο Σκόκο στο 81' με πανέμορφη εκτέλεση φάουλ να κάνει το 2-0.

Η παρέα των Ροναλντίνιο, Ζιλμπέρτο Σίλβα και Ζο προσπάθησε στο πρώτο ημίχρονο και πίεσε κατά διαστήματα, όμως η Νιούελς ήταν πιο ουσιαστική και πήρε προβάδισμα ενόψει της ρεβάνς.