2015-01-17 22:12:18
Φωτογραφία για «ΚΑΘΑΡΙΣΕ» ΣΤΕΓΝΑ ΤΟΝ ΟΦΗ Η ΒΕΡΟΙΑ *VIDEO HIGHLIGHTS*
Η Βέροια καθάρισε απ’ το ημίχρονο τον ΟΦΗ των χιλίων προβλημάτων και με το εντυπωσιακό 4-1 συνεχίζει στα… ψηλά της βαθμολογίας.

Η ομάδα του Χοσέ Γκρανέρο είχε την καθολική υπεροχή στο ματς, ενώ η αυστηρή αποβολή του Τριποτσέρη στο 30’ της άνοιξε το δρόμο για την ευρύτερη νίκη στην ιστορία της επί των Κρητικών.

Δυο γκολ του Μπεν (18’ με πέναλτι και 60’), ένα του Καλτσά στο 40’-ο οποίος σκόραρε για έκτο σερί ματς και είναι πρώτος σκόρερ με δέκα τέρματα μαζί με τον Μήτρογλου- και ένα του Παυλίδη στο 39’ διαμόρφωσαν την μεγάλη νίκη της Βέροιας. Χαμένο πέναλτι είχε ο Μπαργκάν στο 32’.

Ο ΟΦΗ από την άλλη, ισοφάρισε προσωρινά στο 37’ με τον Μακρή, όμως από κει και πέρα κατέρρευσε -έχοντας μόλις μια τελική στο ματς και δεχόμενος δύο γκολ σε δύο λεπτά.

Δείτε τα στιγμιότυπα του αγώνα Βέροιας - ΟΦΗ για τη 19η Αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ από την κάμερα της Nova, ΕΔΩ