2023-04-09 22:47:40
Φωτογραφία για Καθάρισε νωρίς τον Βόλο και μετά...έκατσε

Ο ΠΑΟΚ επικράτησε του Βόλου με 4-2 στην Τούμπα για την 4η αγωνιστική των playoffs της Super League. "Καθάρισαν" από το πρώτο ημίχρονο οι Θεσσαλονικείς, με τον Νάρεϊ να σκοράρει δις και τους Ίνγκασον και Ντάντας να έχουν τα άλλα δύο γκολ. Αρκετά πιο χαμηλός ο ρυθμός στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, με τον ΠΑΟΚ να επιχειρεί και πάλι να γίνει απειλητικός, ωστόσο οι Βολιώτες ήταν εκείνοι που βρήκαν τον δρόμο προς τα δίχτυα και μείωσαν σε 4-1 με τον Τσοκάνη. Ο Άλχο σέντραρε από δεξιά με τον αρχηγό της ομάδας της Μαγνησίας να πιάνει καρφωτή κεφαλιά και να νικάει τον Κοτάρσκι. Οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν και δεύτερο γκολ, στο 88ο λεπτό, με τον Οζέγκοβιτς να φεύγει στην αντεπίθεση και να πλασάρει εύστοχα για το 4-2, που παρέμεινε μέχρι το τελικό σφύριγμα.