2013-03-10 16:16:22
Φωτογραφία για ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ... ΤΡΙΠΟΝΤΩΝ ΣΤΟ ΚΑΧΑ ΛΑΜΠΟΡΑΛ - ΡΕΑΛ!
Η Ρεάλ Μαδρίτης πήρε μεγάλη νίκη στην έδρα της Κάχα Λαμποράλ με 92-100, μετά από ένα απίστευτο ματς, που μπήκαν 26 τρίποντα από τις δύο ομάδες!

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους Βάσκους να παίρνουν το προβάδισμα. Η διαφορά ανέβαινε συνεχώς και το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με 52-39 για τους γηπεδούχους. Η ομάδα του Ζαν Τάμπακ ανέβασε τη διαφορά ακόμα και στους 16 πόντους στην 3η περίοδο. Σ' εκείνο το σημείο μίλησε ο Ρούντι Φερνάντεθ, που με ένα επιθετικό ρεσιτάλ (πέτυχε 19 πόντους στην 3η περίοδο) κατάφερε να ρίξει τη διαφορά για τη Ρεάλ. Η αντεπίθεση των Μαδριλένων ολοκληρώθηκε στο 4ο δεκάλεπτο. Η ομάδα του Πάμπλο Λάσο συνέχισε να είναι πολύ εύστοχη και έφτασε τελικά στη νίκη με 92-100. Οι δύο ομάδες πέτυχαν συνολικά 26 τρίποντα!

Τα δωδεκάλεπτα: 21-18, 31-21, 21-30, 19-31

Κάχα Λαμποράλ (Τάμπακ): Νοτσιόνι 17 (2/4τρ.), Μ. Μπιέλιτσα 13 (2/2τρ., 3ρ.), Σαν Εμετέριο 19 (3/5τρ.), Πλάις 5 (6ρ.), Ερτέλ 7 (2/4τρ., 5ασ., 4ρ.), Γέλινεκ 4, Ν. Μπιέλιτσα 19 (3/5τρ., 5ρ.), Κοζέρ 7 (2/3τρ.), Κουκ 1 (4ασ.)

Ρεάλ Μαδρίτης (Λάσο): Ντρέιπερ 2 (2ασ.), Φερνάντεθ 21 (3/7τρ., 4ασ.), Σουάρεθ, Ρέγιες 11 (6ρ.), Μίροτιτς 11 (2/3τρ., 8ρ.), Ροντρίγκεθ 8 (2/5τρ., 5ασ.), Χετσέιμεϊρ, Μπέγκιτς 6 (3ρ.), Κάρολ 25 (3/6τρ., 4ασ.), Γιουλ 12 (2/4τρ., 4ασ.), Σλότερ 4