2020-01-26 22:46:31
Φωτογραφία για Στο ΟΑΚΑ κέρδισε ο...ΠΑΟΚ
Ο Ολυμπιακός δεν κατάφερε για ακόμη μία φορά να αποδράσει από το ΟΑΚΑ, μένοντας στο 0-0 με την ΑΕΚ για την 21η αγωνιστική, δίνοντας την ευκαιρία στον ΠΑΟΚ να σκαρφαλώσει στην κορυφή εφόσον κερδίσει τον Βόλο. Οι δύο ομάδες ήταν καταιγιστικές στα πρώτα λεπτά του αγώνα, αλλά δεν είχαν ανάλογη συνέχεια στην υπόλοιπη διάρκεια του αγώνα. Οι Πειραιώτες ήθελαν πάση θυσία το "διπλό" για να παραμείνουν πρώτοι,

αλλά οι τελικές τους προσπάθειες δεν ήταν αρκετές για να του χαρίσουν τη νίκη. Από την άλλη, η ΑΕΚ ήταν ακίνδυνη στο α΄μέρος (με εξαίρεση τα 5 πρώτα λεπτά), ενώ στο β' ημίχρονο δημιούργησε μία μεγάλη φάση με τον Λιβάγια, την οποία εξουδετέρωσε ο Σα. Η Ένωση έμεινε με 10, καθώς στο 87' ο Σιμόες είδε την δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβλήθηκε.