2021-10-22 00:28:20
Φωτογραφία για Σε κακή βραδιά ο Ολυμπιακός παραδόθηκε στη Άιντραχτ

Ένας Ολυμπιακός χωρίς το γνωστό ευρωπαϊκό... κοστούμι του έχασε εύκολα με 3-1 από την Άιντραχτ στη Φρανκφούρτη σε ματς για την 3η ημέρα του Europa League και μάλλον ικανοποιημένος θα πρέπει να είναι καθώς οι Γερμανοί έχασαν ευκαιρίες για πιο μεγάλο σκορ. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με εύστοχο πέναλτι του Μπορέ στο 26' για να ισοφαρίσει με τον ίδιο τρόπο τέσσερα λεπτά αργότερα ο Ελ Αραμπί. Το καθοριστικό 2-1 έγραψε ο Τουρέ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους για να κάνει το 3-1 ο Κάμαντα στο 59'. Δικαίως φωνάζει για πέναλτι ο Ολυμπιακός στον Ρέαμπτσιουκ τρία λεπτά πριν το τρίτο τέρμα των Γερμανών. Ο Ολυμπιακός είχε σε κακή ως... τραγική βραδιά τους Μπουχαλάκη, Λαλά, Ρέαμπτσιουκ και Εμβιλά ενώ ο Καμαρά δεν ήταν στα γνωστά του στάνταρ. Αυτόματα χάθηκε το κέντρο και η αμυντική λειτουργία πήγε... περίπατο με τους ακραίους μπακ του Ολυμπιακός να μην ανταποκρίνονται ούτε στο ελάχιστο και να δίνουν την ευκαιρία στα εξτρέμ των Γερμανών να στήσουν... πάρτι. Μοναδικός διασωθείς ο Παπασταθόπουλος που έκανε μεγάλο ματς, ίσως το καλύτερό του με την ερυθρόλευκη. Δημιουργικά επίσης λίγα πράγματα οι Πειραιώτες και με τον Ελ Αραμπί σε μέτρια βραδιά, η ήττα ήρθε φυσιολογικά αφού και ο Μαρτίνς από τον πάγκο παρακολουθούσε χωρίς ουσιαστικά να κάνει τίποτα για να αλλάξει τη μοίρα του αγώνα.