2012-11-11 18:45:48
Φωτογραφία για Άμυνα, Χάτσερ και 70-91
Ένα εκπληκτικό τρίτο δεκάλεπτο ήταν αρκετό για να πάρει ο ΠΑΟΚ την εκτός έδρας νίκη στην Καβάλα με 70-91. Ο ΠΑΟΚ στο πρώτο ημίχρονο είχε δεχθεί 51 πόντους και είχε πετύχει 41. Στο τρίτο δεκάλεπτο όπως με φοβερή άμυνα και με τους Χάτσερ, Μαργαρίτη και Μαγκράθ να δίνουν λύσεις στην επίθεση πέτυχε την απόλυτη ανατροπή.

Δέχθηκε μόλις 7 πόντους και πέτυχε 27 στο τρίτο δεκάλεπτο ενώ το ίδιο φουριόζος ήταν και στο τέραρτο δεκάλεπτο με τη διαφορά να ξεπερνά κάποια στιγμή και τους είκοσι πόντους (60-81). Το τελικό αποτέλεσμα 70-89. Κορυφαίος σκόρερ για τον ΠΑΟΚ ο Χάτσερ με 22 πόντους και 6/9 τρίποντα. Ο Μακ Γκραθ είχε 15 όσους και ο Παπαδόπουλος ενώ ο Χαριτόπουλος είχε 11 πόντους. Επίσης σκόραραν: Μαργαρίτης 9, Δέδας 6, Χαραλαμπίδης 5, Κασελάκης 4, Τσαϊρέλης 2, Νικολόπουλος 2,  Τα δεκάλεπτα: 20-19, 51-41, 58-68, 70-91