2013-05-19 00:46:03
Φωτογραφία για Κέρδισαν Το Κύπελλο Ελλάδος Οι Ερυθρόλευκοι Στο Πόλο!
Στο πόλο ανδρών που διεξάχθηκε σήμερα στη Λαμία, ο Ολυμπιακός κέρδισε το 15ο Κύπελλο Ελλάδας της ιστορίας του καθώς... επικράτησε με σκορ 6-5 του ΝΟ Βουλιαγμένης, παρά του ότι στη 1η περίοδο η Βουλιαγμένη προηγήθηκε με σκορ 2 -0 και 3-2, στο ημίχρονο του αγώνα.

Στο τελευταίο λεπτό ο Γιάννης Φουντούλης, πέτυχε το νικητήριο γκολ χαρίζοντας στον Ολυμπιακό το τρόπαιο και την χαρά στους φιλάθλους του, που από νωρίς γέμισαν τις κερκίδες του κολυμβητηρίου.

Πρώτοι σκόρερ κατά την διάρκεια του αγώνα:

Γιάννης Φουντούλης, για τον Ολυμπιακό με τρία γκολ

Χρήστος Αφρουδάκης, για τη Βουλιαγμένη με τρία γκολ αντίστοιχα.

Αξίζει να σημειωθεί ότι η διοργάνωση του αγώνα από τους Τοπικούς Φορείς σε συνεργασία με το Α.Τ.Ε.Ι. Λαμίας, ήταν άψογη.

Κατά την διάρκεια του αγώνα δόθηκαν Τιμητικές Πλακέτες από τον Πρόεδρο της ΚΟΕ κο. Δημήτρης Διαθεσόπουλος και από τον Αντιπρόεδρο της ΚΟΕ κο. Γεώργιο Κατσαρό αντίστοιχα, στον Δήμαρχο Λαμιέων κο. Γεώργιο Κοτρωνιά, στον Αντιπερειφερειάρχη ΠΕ Φθιώτιδας κο. Θώμά Στάικο και τέλος στον κο. Αναστασίου Κωνσταντίνο, Πρύτανη – Πρόεδρο Α.Τ.Ε.Ι. Λαμίας ενώ η απονομή έγινε απο τον κ. Σταικούρα.