2013-09-25 21:06:06
Φωτογραφία για ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΟΡΕΞΗ ΓΙΑ... ΜΠΑΛΑ Ο ΙΜΠΑΓΑΣΑ!
Μπορεί σε περίπου ένα μήνα να κλείνει τα 37 του χρόνια, αλλά ο Αριέλ Ιμπαγάσα όποτε μπαίνει μέσα στον αγωνιστικό χώρο τα δίνει όλα και παίζει σαν να είναι... έφηβος!

Αυτό αποδείχθηκε και κόντρα στον Φωκικό, που ναι μεν ο αντίπαλος δεν ήταν μεγάλης δυναμικότητας, αλλά ο Αργεντίνος μέσος με το που μπήκε ως αλλαγή στο ημίχρονο κατάφερε αμέσως να ξεχωρίσει με την όρεξη που είχε για... μπάλα!

Έβγαλε μία ασίστ στον Ολαϊτάν στο 63’ που έγινε 4-1 το σκορ, αλλά και στον Σέποβιτς στο πέμπτο και τελευταίο γκολ του Ολυμπιακού, στο τελικό 5-1 της αναμέτρησης με τον Φωκικό!

Παράλληλα, δημιούργησε και άλλες ευκαιρίες για τους συμπαίκτες του, όπως αυτή στον Νίκο Βέργο με την ολοκλήρωση του 90λεπτου.

Το αξιοσημείωτο όμως ήταν όταν στο 4-1 που «βγήκε» από δική του ασίστ, έτρεξε αμέσως στην αντίπαλη εστία και μάζεψε την μπάλα για να την στήσει στη σέντρα, παρόλο που το σκορ για τον Ολυμπιακό είχε ξεφύγει υπέρ του!

Μία κίνηση που αν μη τι άλλο δείχνει την όρεξη του "Κάνιο" για μπάλα!