2013-10-31 07:42:05
Φωτογραφία για «ΘΥΜΑ» ΤΗΣ... ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΗΣ Ο ΦΩΚΙΚΟΣ!
Το παιχνίδι με τον Φωκικό για το Κύπελλο ήταν το έκτο που σκόραρε ο Ολυμπιακός στο πρώτο ημίχρονο στις εγχώριες υποχρεώσεις του και, όπως συνέβη στις υπόλοιπες πέντε περιπτώσεις, ο αντίπαλος δεν γλίτωσε με κάτω από 4 γκολ.

Στο παιχνίδι της Άμφισσας το θέμα... διευθετήθηκε από το ημίχρονο και αποδείχθηκε ότι αν ο Ολυμπιακός βρει σκορ νωρίς τότε είναι ασταμάτητος. Ο Φωκικός ήταν «θύμα» της στατιστικής και στο πρώτο παιχνίδι, όταν ο Ολυμπιακός είχε σκοράρει νωρίς και είχε φθάσει στη νίκη με σκορ 5-1. Το αποτέλεσμα της «σειράς» με τον Φωκικό ήταν το εντυπωσιακό 4-10.

Ο Ολυμπιακός έχει νικήσει τον Λεβαδειακό με σκορ 0-5, την Ξάνθη 4-0, τη Βέροια 6-0 και τον ΟΦΗ, την Κυριακή, με σκορ 5-1. Με τον Φωκικό δέχθηκε τα περισσότερα γκολ σε ματς για εγχώριες διοργανώσεις έως τώρα.