2013-11-11 03:05:04
Φωτογραφία για Δώστε του το πρωτάθλημα από τώρα
Ο ΠΑΟΚ κατέβηκε στο Καραϊσκάκη απλά και μόνο για να μη χάσει, ωστόσο, δεν έδειξε σε κανένα σημείο του αγώνα ότι μπορεί να κοντράρει τον Ολυμπιακό και οι «ερυθρόλευκοι» έκαναν πάρτι τίτλου! Εχοντας για κορυφαίο τον Κάμπελ, που έκανε... παπάδες, φτιάχνοντας δυο γκολ και βάζοντας άλλο ένα πεσμένος στο χορτάρι (!) οι Πειραιώτες σκόρπισαν με 4-0 τον ΠΑΟΚ και ξέφυγαν με 6 από τον δεύτερο «δικέφαλο» βάζοντας υποθήκη για άλλο ένα πρωτάθλημα...Με τον Κοσταρικανό άσο να κάνει ό,τι θέλει την άμυνα του «δικέφαλου», ο Ολυμπιακός προηγήθηκε με 1-0 στο ημίχρονο με τον Μήτρογλου να σκοράρει για 14η φορά και στην επανάληψη ήταν καταιγιστικός σκοράροντας με Σαβιόλα, Φουστέρ και Κάμπελ! Ετσι, η ομάδα του Μίτσελ έκλεισε με το απόλυτο την... καυτή τριάδα αγώνων με Παναθηναϊκό, Μπενφίκα και ΠΑΟΚ...Από την άλλη ο ΠΑΟΚ δεν έδειξε σε κανένα σημείο του αγώνα ότι μπορεί να κοντράρει τον Ολυμπιακό και είχε αδύναμο κρίκο τον Λίνο που εκτέθηκε πολλές φορές από τον Κάμπελ καθώς κι όλη η άμυνά του, αλλά και ο Στέφενς που δεν κατάφερε να σταματήσει το επιθετικό κρεσέντο των Πειραιωτών. Ενδεικτικό αυτού, η πρώτη φάση των Θεσσαλονικέων ήρθε με ένα σουτ του Κλάους στο 58', ενώ είχαν άλλη μια κεφαλιά στο 86'. Ο «δικέφαλος» σε άλλο ένα ματς μακριά από την Τούμπα έδειξε... αρρυθμία και δεν δικαιολόγησε σε καμία περίπτωση τους υψηλούς στόχους που έχει θέσει από την αρχή της χρονιάς εντός των συνόρων...