2014-08-23 21:52:22
Φωτογραφία για ΚΑΜΠΕΛ VS... ΜΙΡΑΛΑΣ ΣΗΜΕΙΩΣΑΤΕ «Χ»!
Εξαιρετικά δείγματα γραφής παρουσίασε ο Τζόελ Κάμπελ στην πρώτη του εμφάνιση με τη φανέλα της Άρσεναλ σε αγώνα της Premier League στην εκτός έδρας αναμέτρηση με την Έβερτον (2-2).

Ο πρώην εξτρέμ του Ολυμπιακού πέρασε αλλαγή στο 73ο λεπτό αντί του Γουίλσιρ, και με την είσοδό του στο ματς έδωσε στους «κανονιέρηδες» την απαιτούμενη ώθηση να... ανατρέψουν στα τελευταία λεπτά το εις βάρος τους 2-0 και να φύγουν από το «Γκούντισον Παρκ» με το "Χ" στις αποσκευές τους!

Τα «ζαχαρωτά», που είχαν στην αρχική τους σύνθεση τον επίσης πρώην παίκτη του Ολυμπιακού Κέβιν Μιραλάς μπήκαν πολύ καλύτερα στο ματς και στο 19΄’ άνοιξαν το σκορ με τον Κόλεμαν, για να ζευγαρώσουν τα τέρματά τους στο 45’ με τον Νέισμιθ.

Η Άρσεναλ, που πίεσε στην επανάληψη, μείωσε το σκορ στο 83’ με τον Ράμσεϊ, που βρήκε δίχτυα για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι της Premier League, για να φτάσουν στην ισοφάριση στο 90’ με τον Ολιβιέ Ζιρού.