2014-08-24 12:32:06
Φωτογραφία για ΕΞΑΛΛΟΣ Ο ΒΑΛΒΕΡΔΕ! *ΒΙΝΤΕΟ*
Μέχρι και ο συνήθως... ψύχραιμος Ερνέστο Βαλβέρδε αντέδρασε για το ακυρωθέν γκολ του γκολκίπερ (!) Ιραϊθόθ και το πέναλτι που δεν δόθηκε στην Μπιλμπάο στις καθυστερήσεις του αγώνα με τη Μάλαγα.

Βράζουν στη χώρα των Βάσκων με τις αποφάσεις του διαιτητή Ματέου Λαόθ στη χθεσινή ήττα της Μπιλμπάο με 1-0 από τη Μάλαγα.

Αρχικά ακυρώθηκε γκολ του τερματοφύλακα Γκόρκα Ιραϊθόθ σαν οφσάιντ (και όχι του σκόρερ) στο 94’ και ένα λεπτό μετά ο γκολκίπερ των γηπεδούχων Κάρλος Καμενί «γκρέμισε» αντίπαλο μέσα στην περιοχή χωρίς να δοθεί πέναλτι.

Ακόμη και ο πρώην προπονητής του Ολυμπιακού που είναι συνήθως πολύ ψύχραιμος δεν έκρυψε τη δυσαρέσκειά του. «Για μένα το γκολ ήταν καθαρό και έπρεπε να δοθεί πέναλτι. Δεν έχω να πω πολλά. Ο καθένας το βλέπει από τη δική του οπτική», δήλωσε ο προπονητής των Βάσκων.