2015-01-19 22:03:13
Φωτογραφία για ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΜΑΤΣΑΡΑ ΣΤΟ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ - ΚΑΛΛΟΝΗ! *VIDEO HIGHLIGHTS*
Εργοτέλης και Καλλονή κλώτσαγαν τη νίκη στο Παγκρήτιο, όμως δεν έπαψαν να την κυνηγούν. Έτσι το εντυπωσιακό 3-3 (με δύο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο) κάνει και τις δύο ομάδες να νιώθουν αδικημένες.

Σε ένα παιχνίδι... ροντέο στο Παγκρήτιο, Εργοτέλης και Καλλονή ήρθαν ισόπαλοι και για διαφορετικούς λόγους μπορούν να νιώθουν απογοητευμένοι από το αποτέλεσμα.

Ο Λεοζίνιο άνοιξε το σκορ στο 20ο λεπτό από την «άσπρη βούλα». Ο Χουάνμα έμοιαζε να τελειώνει το ματς στο 39’, όταν διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του, όμως η ομάδα του Βαγγέλη Βλάχου (που έκανε ντεμπούτο) έμεινε με δέκα λόγω αποβολής του Γιορέντε (45’). Οι Κρητικοί πίεσαν και δικαιώθηκαν αφού ο Άγγελος Χαντί έφερε με δύο τέρματα σε διάστημα έξι λεπτών το ματς στα ίσα (67’ και 73’).

Ο Εργοτέλης κυνήγησε τη νίκη, όμως προδόθηκε από την άμυνά του και ο Μίνγκας έμοιαζε πως θα χάριζε το τρίποντο στην ομάδα του στο 85’. Οι συγκινήσεις στο ματς… δεν είχαν τελειώσει, αφού οι γηπεδούχοι κατάφεραν να κάνουν το 3-3 στο 90+2’.