2015-01-21 20:00:28
Φωτογραφία για ΤΟ... «ΠΑΛΕΨΑΝ» ΟΣΟ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ! ΖΕΝΙΤ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 3-0 ΣΕΤ
Δεν κατάφερε να κάνει την... έκπληξη στη Ρωσία ο Ολυμπιακός ο οποίος ηττήθηκε 3-0 σετ από την Ζενίτ Καζάν και έμεινε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας του τέταρτου ομίλου του Τσάμπιονς Λιγκ.

Οι ερυθρόλευκοι παρουσιάστηκαν ανταγωνιστικοί μέχρι τα μέσα του πρώτου σετ (15-15) όμως η Ζενίτ στη συνέχεια πήρε τα... πάνω της, κάνοντας το 1-0, ενώ στο δεύτερο σετ οι Ρώσοι κυριάρχησαν εύκολα.

Ο Ολυμπιακός... «ζεστάθηκε» ξανά στο τρίτο σετ, όταν κατά διαστήματα είχε το προβάδισμα στο σκορ, όμως το ισχυρό μπλοκ των γηπεδούχων έκανε τη διαφορά και τους οδήγησε στη νίκη με 3-0 σετ.

* Οι πόντοι της Ζενίτ προήλθαν από 3 άσσους, 43 επιθέσεις, 13 μπλοκ και 19 λάθη αντιπάλων και του Ολυμπιακού προήλθαν από 3 άσσους, 32 επιθέσεις, 2 μπλοκ και 19 λάθη αντιπάλων

Τα σετ: 3-0 (25-20, 25-14, 25-19)

ΖΕΝΙΤ (Αλέκνο): Άντερσον 8 (5/17 επ, 1 άσσος, 2 μπλοκ, 64% υπ - 36% άριστες), Λεόν 11 (11/14 επ, 30% υπ - 30% άριστες), Άστσεβ 8 (6/9 επ, 2 μπλοκ), Κόμπζαρ 3 (1 άσσος, 2 μπλοκ), Γκούτσαλιουκ 10 (8/11 επ, 2 μπλοκ), Μικχαήλοβ 8 (4/9 επ, 1 άσσος, 3 μπλοκ) / Σαλπάροβ (λ, 56% υπ - 38% άριστες), Σιβοσέλεζ, Πολετάεβ 9 (7/8 επ, 2 μπλοκ), Σπυρίντονοβ 2 (2/10 επ, 20% υπ - 0% άριστες), Μπαμπίσεβ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Καζάζης): Χριστοφιδέλης 7 (7/19 επ, 44% υπ - 26% άριστες), Γιούρισιτς 2 (2/10 επ), Προύσαλης, Κοκκινάκης 11 (11/21 επ, 33% υπ - 17% άριστες), Κλαρκ 10 (7/27 επ, 3 άσσοι), Τακουρίδης 7 (5/9 επ, 2 μπλοκ) / Στεφάνου (λ, 53% υπ - 24% άριστες), Σωτηρίου, Τζελάτι