2012-05-02 19:23:54
Φωτογραφία για ΗΤΤΑ ΚΑΙ ΙΣΟΒΑΘΜΙΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΦΗΒΟΥΣ... ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 1-2
Δεν τα κατάφεραν οι Έφηβοι του Ολυμπιακού κόντρα στον Πανιώνιο, αφού ηττήθηκαν με 1-2 στο Ρέντη και πλέον έχουν συγκάτοικο στην κορυφή τους Νεοσμυρνιώτες. Ο Ολυμπιακός ξεκίνησε καλά τον αγώνα, αλλά στο 29' δέχτηκε το γκολ, όταν μια μπαλιά βγήκε στην πλάτη της άμυνας του Ολυμπιακού, για να γίνει το 0-1 με εύστοχο πλασέ.

Οι ερυθρόλευκοι αντεπιτέθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά και πάλι ο Πανιώνιος πέτυχε το γκολ στο 82ο λεπτό όταν ο Σπανός εκτέλεσε πέναλτι, ο Μάνης απέκρουσε αλλά πήρε ο ίδιος παίκτης το... ριμπάουντ και με κεφαλιά έκανε το 0-2.

Στη συνέχεια ο Ολυμπιακός κατάφερε να μειώσει με τον Γαρυφαλλάκη στο 87', αλλά δεν κατάφερε να αλλάξει και την έκβαση του αγώνα, με τον Πανιώνιο να φτάνει και αυτός τους 53 πόντους.

Πλέον, ο Θρύλος εξασφαλίζει με νίκη επί του Λεβαδειακού στον επόμενο αγώνα την πρόκριση στο final 4, ενώ η πρωτιά θα παιχτεί και στον αγώνα του Πανιωνίου με τον ΠΑΟ.