2016-01-18 16:14:16
Φωτογραφία για ΝΕΕΣ ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΚΑΡΕΑ!
Δυο πρώτες θέσεις και μια τρίτη κατέκτησαν οι αθλητές του τμήματος Πινγκ Πονγκ του Ολυμπιακού στο 2ο αναπτυξιακό πρωτάθλημα.

Νέες διακρίσεις κατέγραψε στο ενεργητικό του τμήμα Πινγκ Πονγκ του Ολυμπιακού, που μετείχε στο 2ο αναπτυξιακό πρωτάθλημα του Α.Ο. Καρέα. Με 217 αθλητές από 13 περιοχές όλης της χώρας (από τoυς 222, που ήταν στην κλήρωση) ξεπεράστηκαν οι 216 παρουσίες από το (επίσης φετινό) τουρνουά της Βέροιας . Η διοργάνωση διεξήχθη στο κλειστό γυμναστήριο «Τάκης Παπαγεωργίου» με τη συνεργασία της Ε.Φ.Ο.Επ.Α. και υπό την αιγίδα του δήμου Βύρωνα. Τα χρυσά μετάλλια κατέκτησαν ο Γιάννης Σγουρόπουλος στους νέους η Ιωάννα Γερασιμάτου στις κορασίδες ενώ τρίτος αναδείχθηκε ο Γιώργος Σταματούρος. Ο Γιάννης Σγουρόπουλος κυριάρχησε μια ακόμη φορά. Στον τελικό αντιμετώπισε τον Νίκο Αντωνιάδη, έχασε το 1ο σετ, αλλά επιβλήθηκε στα επόμενα (11-13, 11-7, 11-7, 11-3). Ήταν ο 5ος φετινός τίτλος του Σγουρόπουλου σε 6 τελικούς
. Παράλληλα την κυριαρχία της επιβεβαίωσε και η Ιωάννα Γερασιμάτου στις κορασίδες. Στον τελικό έκαμψε τη Βασιλική Ηλιοπούλου με 3-0 σετ (11-7, 11-8, 11-9) και κατέκτησε 5η φορά την 1η θέση σε 7 τελικούς. Οι κατατάξεις των αθλητών του Ολυμπιακού σε κάθε κατηγορία: Νέοι: 1ος Γιάννης Σγουρόπουλος, 3ος Γιώργος Σταματούρος. Παίδες: 5ος Άλκης Σταματούρος. Κορασίδες: 1η Ιωάννα Γερασιμάτου, 5η Μαίρη Κουκουτού. Παμπαίδες: 5ος Βαγγέλης Μαλλιαρός

Τίμησαν τον Σγουρόπουλο

Πριν από την απονομή στους νικητές του απλού νέων ο Αθλητικός Όμιλος Καρέα βράβευσε τον Γιάννη Σγουρόπουλο για το χάλκινο μετάλλιο στο Ευρωπαϊκό ΤΟΠ 10 των παίδων και γενικά για τη θαυμάσια περσινή πορεία του.