2013-11-03 11:54:05
Φωτογραφία για NBA: Ηττήθηκαν όλοι οι Έλληνες
Οι Έλληνες παίκτες που αγωνίζονται στο ΝΒΑ είδαν τις ομάδες τους να χάνουν στις αναμετρήσεις που έγιναν τα ξημερώματα Το Μέμφις ηττήθηκε 111-99 από τους Μάβερικς στο Ντάλας, 'όπου ο Κώστας Κουφός είχε 7 πόντους (3/9 δίποντα, 1/2 βολές) και 8 ριμπάουντ σε περίπου 17.5 λεπτά συμμετοχής, ενώ ο Νικ Καλάθης είχε 2 πόντους (1/1 δίποντο) και 1 ριμπάουντ σε περίπου 6 λεπτά.

Την ήττα γνώρισαν και οι Μπακς, 97-90 από το Τορόντο στο Μιλγουόκι, με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να αγωνίζεται για περίπου 17 λεπτά με απολογισμό 2 πόντους (1/2 δίποντα, 0/2 βολές), 2 ριμπάουντ και 1 κλέψιμο. Πρώτος σκόρερ για τους γηπεδούχους ήταν ο Όου Τζέι Μέιο με 16 πόντους, ενώ καλύτερος των Ράπτορς ήταν ο Ρούντι Γκέι με 18 πόντους και 15 ριμπάουντ.

Η Ιντιάνα πανηγύρισε το «3 στα 3». Οι Πέισερς επιβλήθηκαν 89-74 του Κλίβελαντ, έχοντας κορυφαίους τους Λανς Στέφενσον (22 πόντοι) και Πολ Τζορτζ (21 και 13 ριμπάουντ)
. Την τρίτη νίκη της σε ισάριθμους αγώνες πέτυχε η Φιλαδέλφεια, επικρατώντας του Σικάγο με 107-104. Πρώτος σκόρερ των Σίξερς ήταν ο Μάικλ Κάρτερ-Γουίλιαμς με 26 πόντους (και 10 ασίστ), ενώ ο καλύτερος των Μπουλς ήταν ο Κάρλος Μπούζερ με 22 πόντους. Τέλος, το Χιούστον πέτυχε το «3 στα 3», επικρατώντας της Γιούτα με 104-93. Κορυφαίος των Ρόκετς ήταν ο Τσάντλερ Πάρσονς, ο οποίος πλησίασε το τριπλ νταμπλ φίγκιουρ, καθώς τελείωσε τον αγώνα με 24 πόντους, 12 ριμπάουντ και 6 ασίστ.