2016-01-16 15:55:31
Φωτογραφία για 6ΑΡΑ ΣΤΗΝ ΚΑΛΛΟΝΗ ΑΠΟ ΤΗΝ Κ17 ΤΟΥ ΘΡΥΛΟΥ!
Σ' αγώνα της 15ης ημέρας του Πρωταθλήματος Super League K-17 ο Ολυμπιακός επικράτησε με 6-0 της Καλλονής στη Μυτιλήνη.

Σ' αγώνα της 15ης ημέρας του Πρωταθλήματος Super League K-17 που διεξήχθη το πρωί του Σαββάτου στην Μυτιλήνη ο Ολυμπιακός επικράτησε με 6-0 της Καλλονής και επέστρεψε στην κορυφή.

Η ομάδα μας παρά τον αέρα και την βροχή που "συνάντησε" στο γήπεδο της Αγιάσου έπαιξε ωραίο ποδόσφαιρο και ξεκίνησε με νίκη το 2016. Μόλις στο 10' ο Τσιριγώτης άνοιξε το σκορ με σουτ και στο 15' Κωστανάσιος "έγραψε" το 2-0. Στο 31' ο Μανωλάκης σκοράρει με απευθείας εκτέλεση κόρνερ (!) και το ημίχρονο τελειώνει 3-0 υπέρ του Ολυμπιακού.

Στην επανάληψη η ομάδα του Δημήτρη Μαυρογενίδη σημείωσε άλλα τρία ωραία γκολ με τους Καμπετσή (60'), Φλέγκα (72'), Γιανναράκη (76') και έτσι ολοκλήρωσε με σκορ-γίγας το πρώτο της παιχνίδι στο νέο έτος. Ο Δημήτρης Μαυρογενίδης μετά από το τέλος του αγώνα σημείωσε:"Μπράβο στα παιδιά για την προσπάθεια και τη νίκη. Παίξαμε καλό ποδόσφαιρο κάτω από κακές καιρικές συνθήκες. Συνεχίζουμε τον αγώνα μας".

Η σύνθεση του Ολυμπιακού: Σκαφίδας (70' Νίκας), Χατζηχρήστου, Μανωλάκης, Τσιμπούκας (67' Αγιώτης), Γιανναράκης, Πέιος, Αγγελόπουλος (67' Φλέγκας), Ξενιτίδης, Κωστανάσιος (60' Αντωνόπουλος), Καμπετσής, Τσιριγώτης (69' Τσιντώνης).