2021-03-22 15:00:06
Φωτογραφία για Έχασε μεγάλη ευκαιρία ο Παναθηναϊκός

Όπως αναφέρει το sportime.gr ήταν μοναδική ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό το… αλληλοσκότωμα ΠΑΟΚ-ΑΕΚ και η επίσκεψη του Άρη στην πιο δύσκολη έδρα του πρωταθλήματος, εκείνη του Ολυμπιακού, όμως ο Παναθηναϊκός δεν το εκμεταλλεύθηκε. Με τον πιο οδυνηρό τρόπο απώλεσε δύο βαθμούς που κρατούσε στο τσεπάκι. Με γκολ του τερματοφύλακα στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων! Βέβαια για να είμαστε δίκαιοι και πάλι υπήρξαν στιγμές που φαινόταν ότι ο Παναθηναϊκός είναι επιρρεπής στο λάθος, ενώ στο τέλος οι γηπεδούχοι θαρρείς πως ήταν η… Μπαρτσελόνα. Όπως και να ‘χει, όμως, είναι κρίμα κι άδικο να αγωνίζεσαι χωρίς Μαουρίσιο, Φραν Βέλεθ, να έχεις δύο επιλογές λιγότερες στη γραμμή κρούσης (Αργύρης Καμπετσής, Καρλίτος), να προηγείσαι 2-0 μέχρι το 84’ και να χάνεις δύο βαθμούς. Στα προηγούμενα ματς που προηγήθηκε, πλην του ντέρμπι με την ΑΕΚ, ο Παναθηναϊκός έδειχνε ότι με κάποιον τρόπο θα πάρει τη νίκη. Στην Τρίπολη δεν τα κατάφερε και τώρα θα πρέπει πάση θυσία να νικήσει τον ΠΑΟΚ για δεύτερη φορά σε λίγες ημέρες. Βάσει στατιστικής, δεν είναι εύκολο.