2021-04-25 21:59:57
Φωτογραφία για Ο Ολυμπιακός έκανε το χρέος του η ΑΕΚ θέλει δουλειά ακόμα

Με πρωταγωνιστή τον Αρμίντο Μπρούμα, ο Ολυμπιακός ήταν οι νικητής στο ντέρμπι με την ΑΕΚ 2-0. Ο Πορτογάλος εξτρέμ ήρθε από τον πάγκο για τον Ολυμπιακό, σκόραρε δύο φορές, στην αρχή και το τέλος του δευτέρου ημιχρόνου και έδωσε το "τρίποντο" στους Πειραιώτες απέναντι στον "Δικέφαλο" στο ντέρμπι της 6ης αγωνιστικής των Play Off της Super League. Οι Πρωταθλητές Ελλάδας αύξησαν ακόμα περισσότερο την διαφορά τους από την δεύτερη θέση, εκμεταλλευόμενοι τις ισοπαλίες του ΠΑΟΚ και του Άρη, απέναντι σε Παναθηναϊκό και Αστέρα Τρίπολης, αντίστοιχα. Αντίθετα, η ΑΕΚ δεν μπόρεσε να πιάσει τους δύο Θεσσαλονικείς στην δεύτερη θέση και είδε την απόστασή της από τον 5ο Παναθηναϊκό να μειώνεται στους τέσσερις βαθμούς.  Η ΑΕΚ είχε δύο πρόσωπα στο Φάληρο, ένα στο πρώτο μέρος όπου παίζοντας έξυπνα περιόρισε τον αντίπαλο και θα μπορούσε να σκοράρει με την μεγάλη ευκαιρία του Τσιγκρίνσκι κι άλλο ένα στην επανάληψη, όπου… δεν μπήκε ποτέ και δεν έκανε τίποτα σωστά. Με αποτέλεσμα να δεχτεί το πρώτο γκολ με το καλημέρα (50’) έχοντας τραγική αμυντική συμπεριφορά κι άλλο ένα στο 92’ που ήταν δώρο του Νεντελτσιάρου και με το οποίο τελείωσε το ματς.