2021-10-04 20:16:16
Φωτογραφία για Το πρόβλημα στον Ατρόμητο είναι ψυχολογικό

Δεν στρώνει με τίποτα η κατάσταση στο Περιστέρι. Ισοπαλία του Ατρόμητου με ΠΑΣ Γιάννινα και η εσωστρέφεια στο… τέρμα! Ο Γιώργος Παράσχος δεν έχει καταφέρει ακόμα και λογικό είναι, να αλλάξει το κλίμα και την κατάσταση στα Δυτικά προάστια. Στο πρώτο ημίχρονο με τους Ηπειρώτες, οι Περιστεριώτες είχαν τις ευκαιρίες να κάνουν το 2-0 και να τελειώσουν το ματς, αλλά δεν βρήκαν το δεύτερο γκολ. Στην επανάληψη το αίσθημα της… αυτοσυντήρησης κυρίευσε τους ποδοσφαιριστές. Χωρίς την παραμικρή οδηγία από τον πάγκο, οπισθοχώρησαν, έπαιξαν με τη… φωτιά και εν τέλει κάηκαν λίγο πριν το φινάλε! Τα χαμόγελα του Γιώργου Σπανού στην ανάπαυλα, "πάγωσαν" στο φινάλε της αναμέτρησης. Προβληματισμένος και ο Γιάννης Αγγελόπουλος. Όλοι πλέον συμφωνούν οτι το πρόβλημα είναι καθαρά ψυχολογικό. "Πολύ κακή ψυχολογία. Δεν υπάρχει κάτι άλλο. Όσο περνούσε η ώρα, όλοι σκεφτόμασταν οτι θα φάμε γκολ", ανέφερε μεταξύ άλλων κορυφαίο στέλεχος της κυανόλευκης ΠΑΕ μετά το τέλος της αναμέτρησης. Άπαντες ευελπιστούν οτι η διακοπή θα βοηθήσει και με το πρώτο θετικό αποτέλεσμα το κλίμα θα αλλάξει.

Πηγή: sportime.gr