2012-11-02 00:10:14
Φωτογραφία για ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ Η ΕΦΕΣ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΚΑΧΑ ΛΑΜΠΟΡΑΛ 64-76
Η Αναντολού Εφές πήρε την τρίτη της νίκη στην διοργάνωση, παρότι βρέθηκε ακόμα και με 18 πόντους πίσω στο ημίχρονο, έφυγε έχοντας το διπλό στις αποσκευές της από την έδρα της Κάχα Λαμποράλ νικώντας την ισπανική ομάδα με 64-76 και έχοντας για μεγάλο πρωταγωνιστή τον Τζόρνταν Φάρμαρ.

Το πρώτο ημίχρονο ανήκε αποκλειστικά στην Κάχα Λαμποράλ, η οποία δεν άφησε κανένα περιθώριο στην Αναντολού Εφές και επιβάλλοντας πλήρως τον ρυθμό της βρέθηκε στο τέλος του δευτέρου δεκαλέπτου να προηγείται με 48-30.

Το σκηνικό της αναμέτρησης άλλαξε εντελώς στην τρίτη περίοδο, στην οποία η Εφές έτρεξε ένα σερί 0-10 και μείωσε την ψαλίδα σε 53-50 στο 29ο λεπτό του αγώνα. Στο τέλος της τρίτης περιόδου η Κάχα Λαμποράλ είχε βραχεία κεφαλή στο σκορ 55-52. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 55-56 στο 31ο λεπτό και έκτοτε δεν έχασαν το προβάδισμά τους και έφτασαν στη νίκη με 64-76.

Δεκάλεπτα: 19-15, 48-30, 55-52, 64-76