2013-01-12 16:52:50
Φωτογραφία για Ποιο ντέρμπυ; Κυρίαρχες με 5άρα!
Η γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου του ΠΑΟΚ κέρδισε με 5-1 τις Ελπίδες Καρδίτσας που φιλοδοξούσαν να αμφισβητήσουν τα πρωτεία. Ο Δικέφαλος αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ μόλις στο 3' με γκολ της Σρετένοβιτς, κατάφερε να γυρίσει το ματς μέσα στο επόμενο μισάωρο. Αρχικά στο 13΄ η Ντιμιτρίεβιτς έκανε το 1-1 και είκοσι λεπτά αργότερα η ίδια με ωραίο πλασέ έκανε το 2-1 που ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Ο ΠΑΟΚ "κλείδωσε" την νίκη στο 59' με την Παντελειάδου που έκανε το 3-1 και στην συνέχεια η Δημητρίου έδωσε διαστάσεις θριάμβου κάνοντας το 4-1 στο 71'.  To ωραιότερο γκολ σημείωσε η Αδαμάκη όταν έξω από την μεγάλη περιοχή έκανε ωραίο σουτ και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα  κάνοντας το 5-1 Μετά από αυτή τη νίκη ο ΠΑΟΚ ξέφυγε έξι βαθμούς από την σημερινή αντίπαλο του με την συμπλήρωση της 9ης αγωνιστικής και οδεύει ολοταχώς για την κατάκτηση ενός ακόμη πρωταθλήματος.