2013-03-31 20:15:07
Φωτογραφία για Δεν παραδίδει εύκολα τα όπλα η Βέροια
Σε έναν επεισοδιακό αγώνα με τέσσερις αποβολές, δυο διακοπές και ένα αμφισβητούμενο πέναλτι η Βέροια πήρε μια νίκη «παραμονής» εντός έδρας με 2-0 επί της Κέρκυρας για την 27η αγωνιστική της Super League. Το σκορ άνοιξε στο 78΄ ο Κόστλι με εύστοχη εκτέλεση, το οποίο είχε ως αποτέλεσμα την αποβολή του Στάμου και προκάλεσε μικρή διακοπή στον αγώνα, λόγω των έντονων διαμαρτυριών των φιλοξενουμένων. Στο 90΄ η Βέροια με τον Ολαιτάν «κλείδωσε» το τρίποντο, με τον παίκτη της Βέροιας να διαμορφώνει το τελικό 2-0. Μέσα στα πέντε λεπτά των καθυστερήσεων και οι δυο ομάδες έμειναν με εννέα παίκτες καθώς Γεωργέας, Γεωργειάδης και Βενέτης πήραν κόκκινες για να συμπληρώσουν κάρτες με σκοπό να λείψουν στις επόμενες αναμετρήσεις. Με αυτή την νίκη η Βέροια έφτασε τους 30 βαθμούς και είναι στο +4 απο την επικίνδυνη ζώνη ενώ η Κέρκυρα παραμένει τελευταία με 20 βαθμούς.