2013-08-04 13:46:07
Φωτογραφία για ΠΑΡΤΙ... ΤΗΣ ΜΟΝΑΚΟ ΕΠΙ ΤΗΣ ΤΟΤΕΝΑΜ *ΒΙΝΤΕΟ*
Κανένα... έλεος δεν έδειξε η Μονακό στο φιλικό αγώνα κόντρα στην Τότεναμ, καθώς η ομάδα του πριγκηπάτου επικράτησε με 5-2 επί των «σπιρουνιών», τα οποία παρατάχθηκαν χωρίς τον Γκάρεθ Μπέιλ, ο οποίος παρέμεινε στο Λονδίνο περιμένοντας τηλεφώνημα της Ρεάλ Μαδρίτης Η Μονακό απέδειξε πως τη φετινή σεζόν αναμένεται να πρωταγωνιστήσει στο γαλλικό πρωτάθλημα. Οι μονεγάσκοι προηγήθηκαν στο σκορ μόλις στο 15ο λεπτό με τον Αντρέα Ράγκι, ενώ ο Αριέλ Οκάμπος διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του στο 47'. Το βαρύ πυροβολικό της ομάδας, Ρανταμέλ Φαλκάο «χτύπησε» δύο λεπτά αργότερα κάνοντας το 3-0. Στο 56' ο Χάρι Κέιν μείωσε σε 3-1, όμως ο Φαλκάο απέδειξε πως θα πρωταγωνιστήσει φέτος στην Γαλλία, κάνοντας το 4-1 στο 66’.

Στο 71ο λεπτό, ο Ομπαντί έκανε το 5-1, με την ομάδα του Βίλας Μπόας να διαμορφώνει το τελικό 5-2 με τον Τάουνσεντ στο 85'.