2013-08-25 00:01:10
Φωτογραφία για Ξεχάστηκε στη Γερμανία ο ΠΑΟΚ
Κάκιστος ήταν ο ΠΑΟΚ στον εκτός έδρας αγώνα με τον Παναιτωλικό. Ο ΠΑΟΚ ήταν ασύνδετος, οι παίκτες της ομάδας δεν είχαν σε κανένα σημείο του αγώνα καλή συνεργασία και δίκαια γνώρισε την ήττα από τον Παναιτωλικό με 2-0, χάρη σε γκολ του Μπόγιοβιτς και του Μελισσά. Η άμυνα του "Δικεφάλου" δεν μπόρεσε να σταματήσει τους επιθετικούς της ομάδας του Αγρινίου, οι οποίοι έβγαιναν με σχετική ευκολία στην επίθεση και δημιουργούσαν ρήγματα προς την εστία του Χακόμπο. Ο Στέφενς με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου προσπάθησε να αλλάξει την εικόνα του ΠΑΟΚ, ρίχνοντας δύο επιθετικούς στο ματς, αλλά και πάλι ο "Δικέφαλος" δεν μπόρεσε να απειλήσει, να πετύχει ένα γκολ και να ξαναμπεί στο παιχνίδι. Οι παίκτες του ΠΑΟΚ έδειξαν να έχουν το μυαλό τους και στο σημαντικό αγώνα κόντρα στη Σάλκε και δεν είχαν την απαραίτητη συγκέντρωση για το συγκεκριμένο ματς. Ο Παναιτωλικός προηγήθηκε με τον Μπόγιοβιτς, έπειτα από... τρύπα στην άμυνα του ΠΑΟΚ, ο Μελισσάς με κεφαλιά έκανε το 2-0 στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου. Ο Καμαρά έχασε πέναλτι στο 86'. Ο Αθανασιάδης με κεφαλιά είχε δοκάρι στο 88'.