2013-10-30 02:14:18
Φωτογραφία για Εύκολα η Μπάρτσα τη Θέλτα
Με το επιβλητικό 0-3 κέρδισε η Μπαρτσελόνα τη Θέλτα στην έδρα της για την 11η αγωνιστική της Πριμέρα Ντιβιζιόν.

Μόλις στο 9ο λεπτό πήρε προβάδισμα η «Μπάρτσα» όταν ο Σάντσες πήρε το «ριμπάουντ» από την ασθενή απόκρουση του τερματοφύλακα της Θέλτα και πέτυχε το 1-0.

Το παιχνίδι «τελείωσε» στα πρώτα δέκα λεπτά του β' μέρους. Στο 48' έγινε το 2-0. Ο Φάμπρεγας σούταρε, η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι, στη συνέχεια στον Γιοέλ και κατέληξε στα δίχτυα. Ο Φάμπρεγας ήταν ο σκόρερ του τρίτου γκολ (54'), ύστερα από ασίστ του Μέσι.

Η Θέλτα προσπάθησε να αντιδράσει και στο 67' είχε δοκάρι σε απ' ευθείας φάουλ του Νολίτο.

Ο Αργεντίνος κόουτς των «μπλαουγκάνα» Μαρτίνο παραμένει αήττητος σε 16 ματς σε όλες τις διοργανώσεις και αυτό είναι ρεκόρ για νέο προπονητή της Μπαρτσελόνα.