2013-11-30 16:30:21
Φωτογραφία για ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΝΕΟΥΣ ΤΟΥ ΘΡΥΛΟΥ!
Σημαντική νίκη με 3-2 επί του Εργοτέλη σημείωσαν οι Νέοι του Ολυμπιακού οι οποίοι πήραν αυτό που ήθελαν!

Οι πιτσιρικάδες του Στορκ μπήκαν δυνατά στον αγώνα, αλλά στη συνέχεια αιφνιδιάστηκαν από την αντεπίθεση του Εργοτέλη, με τον Ψυχογιό, πάντως, να σημειώνει το νικητήριο γκολ στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους.

Ο Θρύλος προηγήθηκε με 2-0 από τα γκολ των Λάτσι και Βατουσιάδη στο 12ο και 16ο λεπτό, αλλά ο Εργοτέλης πίεσε και μπόρεσε να ισοφαρίσει. Στο 42' και στις καθυστερήσεις σημειώθηκαν τα γκολ των φιλοξενούμενων, αλλά ο Ψυχογιός δεν είχε πει τον τελευταίο του λόγο Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων πέτυχε το 3-2 και έτσι έγινε ο μεγάλος πρωταγωνιστής, καθώς δεν άλλαξε τίποτα στο δεύτερο μέρος.

Η σύνθεση του Ολυμπιακού: Χουτεσιώτης, Βατουσιάδης, Σωτηράκος, Βλάχος, Νασιακόπουλος, Μαργαρίτης (74' Χαλκιάς), Λάτσι, Σάλιακας, Πασαλίδης (21' Καναβέτας, 60' Σιώπης), Γκούτσιος, Ψυχογιός.