2013-12-06 16:00:06
Φωτογραφία για Πανιώνιος, όπως λέμε...Ατρόμητος στο Αγρίνιο
Η νίκη του Ατρόμητου στο Αγρίνιο, μπορεί να αποτελέσει οδηγό για τους «κυανέρυθρους» ενόψει της δικής τους επίσκεψης στο «σπίτι» του Παναιτωλικού. Μπορεί η ομάδα του Χάβου σε επτά ματς πρωταθλήματος να μην είχε γνωρίσει την ήττα, όμως, το… κάστρο του Αγρινίου έπεσε από τον Ατρόμητο και στον Πανιώνιο καλούνται να μιμηθούν τους Περιστεριώτες έτσι ώστε να πάρουν ένα θετικό αποτέλεσμα στην έδρα του Παναιτωλικού την προσεχή Δευτέρα (09/12) στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Ο Νίκος Παντελής δεδομένα θα επισημάνει στους παίκτες του τα σημεία που μπορούν να «χτυπήσουν» τον αντίπαλό τους και τις λεπτομέρειες που μπορούν να φέρουν τη δεύτερη εκτός έδρας νίκη αλλά και το… προσπέρασμα των «κυανέρυθρων» στα «καναρίνια». Μικρή λεπτομέρεια, που μπορεί να φέρει… χαμόγελα στους προληπτικούς της Νέας Σμύρνης, ότι και η προηγούμενη εκτός έδρας νίκη της ομάδας είχε έρθει σε αγώνα που διεξήχθη Δευτέρα! Ήταν στις 21 Οκτωβρίου όταν ο Πανιώνιος «πέρασε» με το 1-0 από τους «Ζωσιμάδες» κόντρα στον ΠΑΣ Γιάννινα Πηγή: onsports.gr