2014-03-26 19:53:15
Φωτογραφία για ΤΟ ΗΘΕΛΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ Η ΒΕΡΟΙΑ... ΓΚΡΙΝΙΑΖΕΙ Η ΞΑΝΘΗ *VIDEO HIGHLIGHTS*
Η Βέροια βρήκε τρεις φορές δίχτυα και έφτασε στην πολύτιμη νίκη 3-2 επί της Ξάνθης στην προσπάθεια για παραμονή.

Η ομάδα της Βέροιας παρόλο που αγωνιζόταν χωρίς τα… 14 γκολ του πρώτου σκόρερ της, Μοχάμεντ Μπεν, κατάφερε να σκοράρει τρεις φορές με τους Όστοϊτς (5’), Μπαργκάν (58’) και Παυλίδη (70’) και να πάρει τη νίκη, με την οποία έφτασε τους 31 βαθμούς, όσους έχει και ο Πλατανιάς, αφήνοντας στην προτελευταία θέση τον Απόλλωνα, ο οποίος αγωνίζεται αύριο.

Οι Ακρίτες, που είχαν ισοφαρίσει προσωρινά με τον Βασιλακάκη (33’) και μείωσαν στις καθυστερήσεις με τον Νάκα, έμειναν στους 35 βαθμούς και δεν μπορούν να αισθάνονται 100% σίγουροι, αφού απομένουν άλλες τρεις στροφές πριν το φινάλε.

Οι φιλοξενούμενοι έπαιζαν με δέκα παίκτες από το 42ο λεπτό, λόγω αποβολής του Βασιλακάκη με δεύτερη κίτρινη κάρτα από τον διαιτητή Σπάθα, φάση για την οποία διαμαρτύρονται. Οι ακρίτες διαμαρτύρονται επίσης και για τον μη καταλογισμό πέναλτι στο 49’ σε χέρι αμυντικού της Βέροιας.

Δείτε τα γκολ και τις καλύτερες στιγμές του αγώνα της 31ης αγωνιστικής Βέροια-Ξάνθη 3-2, ΕΔΩ