2014-08-24 09:52:23
Φωτογραφία για ΑΦΕΛΑΪ... 652 ΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ! *ΒΙΝΤΕΟ*
Στο επίσημο ντεμπούτο του με τον Ολυμπιακό, ο Ιμπραΐμ Αφελάι χρειάστηκε μόλις 32 λεπτά για να σκοράρει. Όμως, την τελευταία φορά που είχε πανηγυρίσει γκολ ο Ολλανδός εξτρέμ ήταν πριν από… 652 μέρες!

Οι οπαδοί του Ολυμπιακού είδαν τον Ιμπραΐμ Αφελάι κόντρα στη Νίκη Βόλου, όχι μόνο να κάνει το επίσημο ντεμπούτο του -και μάλιστα ως βασικός- με την ερυθρόλευκη φανέλα, αλλά να σκοράρει κιόλας, στο 32ο λεπτό, για το 3-0 εκείνη τη στιγμή.

Ωστόσο, με αυτό τον τρόπο, ο 28χρονος εξτρέμ κατάφερε να πανηγυρίσει ξανά δικό του γκολ σε επίσημο παιχνίδι, ύστερα από 652 μέρες, όπως μας θυμίζει σε δημοσίευμά του το "sport-fm.gr".

Συγκεκριμένα, ήταν 30 Οκτωβρίου του 2012 όταν ο Ολλανδός έδινε στη Σάλκε -αγωνιζόμενος ως δανεικός από την Μπαρτσελόνα- το προβάδισμα, στο 11ο λεπτό, στη νίκη με σκορ 3-0 στη Σαντχάουζεν για το Κύπελλο Γερμανίας!

Δείτε το τελευταίο γκολ του Ιμπραΐμ Αφελάι σε επίσημο ματς, πριν φορέσει τα ερυθρόλευκα: