2015-02-18 21:25:12
Φωτογραφία για Ο ΟΛΑΪΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ! *VIDEO HΙGHLIGHTS*
Ισόπαλοι 2-2 αναδείχτηκαν Εργοτέλης και Πανιώνιος στο εξ αναβολής ματς της 18ης αγωνιστικής. Προηγήθηκε 2-0 η ομάδα της Νέας Σμύρνης, μείωσαν με Ουλά και ισοφάρισαν με Ολαϊτάν οι Κρητικοί.

Ο Πανιώνιος αν και προηγήθηκε 2-0 από τα λάθη του Τζανακάκη, λύγισε από την ορμή του Εργοτέλη, που πήρε στο τέλος τον βαθμό στο εξ αναβολής μεταξύ τους παιχνίδι για την 18η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.

Ο αμυντικός των γηπεδούχων, άνοιξε το σκορ –άθελά του- με αυτογκόλ στο 5ο λεπτό, ενώ στο 29’ έχασε την μπάλα από τον Φούντα, που έκανε το 2-0. Ο Πανιώνιος δεν μπόρεσε να διαφυλάξει το προβάδισμά του και είδε την ομάδα του Ματζουράκη να μειώνει με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ουλά. Οι «κυανέρυθροι», αν και είχαν ευκαιρίες δεν μπόρεσαν να τελειώσουν το ματς στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Εργοτέλης πίεσε και τελικά είδε τις προσπάθειές του να καρποφορούν με τον Ολαϊτάν στο 73’.

Δείτε τα στιγμιότυπα του αγώνα Εργοτέλη - Πανιωνίου για τη 18η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ, από την κάμερα της Νova, ΕΔΩ