2015-11-09 23:08:03
Φωτογραφία για ΑΝΑΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΚΟΝΤΡΑ ΣΤΟΝ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ Ο ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ *VIDEO HIGHLIGHTS*
Πραγματοποιώντας την καλύτερη φετινή του εμφάνιση, ο Παναιτωλικός επικράτησε του ΠΑΣ Γιάννινα (2-1), σημειώνοντας την 1η του νίκη μετά την 3η αγωνιστική και απομακρύνθηκε από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά στο ματς, αλλά δεν μετουσίωσαν τις ευκαιρίες τους σε γκολ, με αποτέλεσμα ο Παναιτωλικός να «χτυπήσει» την κατάλληλη στιγμή, δευτερόλεπτα πριν τη λήξη του α’ ημιχρόνου, χάρη στο απίστευτο αυτογκόλ του Τσουκαλά.

Οι γηπεδούχοι με αυτό το γκολ, πήραν θάρρος και επιτέθηκαν ακόμα περισσότερο στο β’ ημίχρονο και ο Μαρκόφσκι έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων με ένα εξαιρετικό σουτ.

Στη συνέχεια για τον Παναιτωλικό ανέλαβε δράση ο... τερματοφύλακας Κυριακίδης που είπε «όχι» τουλάχιστον σε 3-4 προσπάθειες των φιλοξενούμενων, χαρίζοντας ουσιαστικά τη νίκη στην ομάδα του. Το μόνο που κατάφερε ο ΠΑΣ ήταν να σκοράρει με τον Ηλιάδη στις καθυστερήσεις, χωρίς να μπορεί να αλλάξει τη μοίρα του παιχνιδιού.